Podle zahraničních médií se Šivantrová ubytovala v exkluzivní lokalitě Emirates Hills, kam nemá veřejnost přístup kromě rezidentů.

Šivantrová zmizela již minulý týden, už tehdy se spekulovalo, že svou zemi opustila. Podle posledních informací se přes Singapur přesunula letecky do Dubaje, kde už pobývá její bratr Tchaksin Šinavatra. Ten je také bývalým premiérem Thajska a i on, stejně jako jeho sestra, byl (už v roce 2008) odsouzen, tentokrát za korupci.

Šivantrová se v pátek nedostavila k soudu, kde měl být vynesen rozsudek rozsudku v kauze, v níž byla obžalována z nedbalosti při zavádění kontroverzních vládních dotací pro pěstitele rýže.

Na vynesení rozsudku se před soudní budovu dostavilo v pátek asi tři tisíce jejích přívrženců. Na Šivantrovou byl vydán zatykač a vynesení verdiktu bylo přesunuto na 27. září. V Thajsku jí hrozí až deset let. Ve stejný den nastoupil trest vězení v délce 42 let expremiérčin bývalý ministr obchodu.

„Odcestovala do Kambodže, potom do Singapuru, odkud odletěla do Dubaje. Bezpečně dorazila a je teď tam," citovala agentura Reuters vysokého činitele Strany Thajců, jejíž představitelkou expremiérka byla.

Její stoupenci jsou přesvědčeni, že thajská vojenská junta se snaží soudním procesem oslabit vliv expremiérky a její rodiny. Bratr Tchaksin, žijící v Dubaji, byl svržen vojenským převratem v roce 2006. Celá rodina a Strana Thajců mají vysokou podporu v chudých oblastech Thajska na severu a severovýchodě.