Na úplném konci duelu Mayová vzkázala Corbynovi, že z jeho působení není nadšená Británie, ani jeho kolegové. Kamera sněmovního přenosu poté zabrala zachmuřeného vůdce opozice, který si sám pro sebe něco zamumlal.

Podle médií skutečně politik nazval premiérku Británie hloupou ženskou. Bulvární deník The Sun však s odvoláním na odbornici Jessicu Reesovou, která se specializuje na odezírání ze rtů napsal, že Corbyn nepronesl "hloupá ženská", ale "hloupí lidé" (stupid people). To tvrdil také mluvčí Labouristické strany. 

Národní krize

Někteří konzervativní poslanci však Corbyna vyzvali k omluvě. Ten však ihned po ukončení slovní výměny s premiérkou sněmovnu opustil. Když se tam po několika hodinách vrátil, trval na tom, že jeho poznámka mířila proti "hlupákům", kteří neberou aktuální "národní krizi" dostatečně vážně.

Šéf sněmovny Bercow prý incident prozkoumá a poslanci se k němu brzy vyjádří. Část hněvu konzervativců se ale obrátila i proti jeho osobě. Bercow totiž letos čelil obvinění, že jako "hloupou ženskou" označil Andreu Leadsomovou, která v Dolní sněmovně dojednává vládní záležitosti.