Odchod z kostela a shledání s rodinou společně s Garciou oslavila další stovka lidí. Za více než 1200 dní pobytu na faře se muž stal součástí tamního církevního sboru. Za uprchlíka se postavila také poslankyně za Demokratickou stranu Cori Bushová. "Imigrační úřady slíbily, že Alexe nevyhostí, a nic nás nezastaví, abychom zaručili, že slib dodrží," uvedla Bushová.

Podle Myrny Orozcové z organizace Church World Service se před deportací v amerických kostelech skrývá přinejmenším 33 lidí. Jejich počet ale klesá díky větší vstřícnosti úřadů po nástupu k moci nové americké administrativy.

Svatba s Američankou 

Podle Garciova advokáta muž přicestoval z Hondurasu do USA v roce 2004. K odchodu ho donutila chudoba a vysoká míra kriminalita, které panují v latinskoamerické zemi. Ve Spojených státech se usadil ve státe Missouri, kde se také oženil s americkou občankou.

Garcia na sebe upozornil orgány, když v roce 2015 doprovodil svou sestru na imigrační úřad. Tam vyšlo najevo, že v zemi pobývá nelegálně. Během vlády bývalého prezidenta Baracka Obamy ale dvakrát dostal jednoroční povolení k pobytu. Deportace mu začala hrozit až po nástupu Donalda Trumpa do prezidentského úřadu v roce 2017.