Horečka dengue se šíří především v severozápadní části země v oblastech u hranic s Chile a Bolívií. Podle ministerstva zdravotnictví počty nakažených již vrcholí.

Nákazu přenáší komáři a úřady proto obyvatele vyzývají, aby se proti nim chránili repelenty, sítěmi v oknech a dveřích či odstraněním stojaté vody.

Sestra ošetřuje nemocného při epidemii španělské chřipky
Nejsmrtelnější pandemie v dějinách: Hrozivé nákazy zabily desítky milionů lidí

Podle bioložky Marianely Garciové Albové komárům prospívají vyšší průměrné teploty. Díky tomu, se horečka dengue vyskytuje v nových oblastech. „Jejich (komárů) populace se stěhuje dále na jih,“ řekla agentuře Reuters.

Radiační sterilizace samců 

Od roku 2016 se Argentina snaží čelit šíření nákazy za použití radiační sterilizace samců komárů. Takto upravení samci jsou pak vypouštěni do přírody. Cílem je, abych se jejich populace stala dominantní. „Tímto způsobem, dalším vypouštěním takových (sterilních) samců, jsme schopni snížit populaci komárů, kteří (horečku) přenáší,“ uvedla bioložka.

Infekce virem dengue se projevuje horečkou, bolestí svalů, nevolností a vyrážkou. V případě opakované nákazy má vážnější projevy a může být až smrtelná.