Vandalové zapálili na několika místech hlavního města automobily, rozbili výlohu kavárny na Champs-Élysées nebo okna nedaleké banky. Policie rozehnala na některých místech dav pomocí slzného plynu či vodních děl. Do ulic vyjely také oddíly jízdní policie. 

V Paříži znovu demonstrovaly žluté vesty. Policie použila slzný plyn.
Protesty v Paříži si vyžádaly 135 zraněných. Demonstrovalo se i v jiných městech

Ve městě byla ochromená doprava, nefungovalo několik linek metra. Po celou sobotu byly také uzavřené památky, které představují symbol Francie. Návštěvníci se nedostali na Eiffelovu věž, zavřený byl Vítězný oblouk, věže katedrály Notre-Dame či muzeum Louvre. Dnes jsou však opět plně v provozu. 

Prezident Emanuel Macron se k celé události částečně vyjádřil na sociální síti twitter. Poděkoval zmobilizovaným bezpečnostním složkám za odvahu a profesionalitu. V pondělí odpoledne se sejde s politiky, odboráři i zaměstnavateli a večer vystoupí s "důležitým" proslovem k národu.

Demonstrace napříč Francií

Demonstrovalo se také v dalších francouzských městech. Napjatá situace byla hlavně v Marseille, kde také hořela auta. Násilí policisté použili také proti demonstrujícím v Nantes či Lyonu. Zraněné hlásí i jihofrancouzské město Bordeaux, kde protestující házeli na policisty zápalné láhve.

Protesty žlutých vest vyvolal návrh francouzské vlády zatížit benzin a naftu ekologickou daní, což by citelně zvýšilo jejich cenu. Prezident Emanuel Macron po nepokojích oznámil, že zdražování pohonných hmot odloží.

Francouzský ministr financí Bruno La Maire oznámil, že protesty mají závažný dopad na ekonomiku země a že je kvůli nim třeba počítat ke konci roku s dalším poklesem hospodářského růstu. Jen obchodníci vyčíslili ztráty kvůli zavřeným prodejnám na nejméně miliardu eur (25,8 miliardy korun).

Současná vlna pouličních protestů, která se rozlila po celé Francii a rozšířila se i do Belgie a Nizozemska, je nejsilnější od roku 1968. Podle britského deníku The Times se násilnosti snaží podněcovat i někteří uživatelé sociálních sítí napojení na Rusko. 

V Paříži znovu demonstrovaly žluté vesty. Policie použila slzný plyn.
Protesty tvrdě zasáhly francouzskou ekonomiku. Benzinky nemají co prodávat