Americký prestižní deník The Washington Post (WP) napsal, že v prosinci 2017 se Kushner dohadoval s ruským velvyslancem ve Spojených státech Sergejem Kisljakem na tajném komunikačním propojení mezi Trumpovým týmem a Rusy.

WP tvrdí, že Kushner chtěl, aby se diskuse mezi americkým volebním týmem a Rusy odehrávala v ruských diplomatických objektech, kde by bylo zaručeno, že nebudou sledováni. WP nepíše, jestli se Kushner obával odposlechů amerických nebo ruských, což by ale na ruské ambasádě byla spíše samozřejmost.

FBI (nebo CIA) se k informacím tohoto druhu dostala přes odposlechy ruských činitelů. Na schůzce, kde měl Kushner vytvoření komunikačního kanálu navrhovat, byl i Trumpův bezpečnostní poradce Michael Flynn, který byl ale v prvních týdnech po nástupu Trumpa do funkce odvolán.

Donald Trump.
Trump jmenuje zetě Kushnera vrchním poradcem Bílého domu

Na celé situaci je zajímavé, že s iniciativou přišel Kushner a Rusové byli zřejmě návrhem překvapeni a celé to konzultovali s Kremlem.

Podle agentury Reuters si Kushner minimálně dvakrát s ruskými diplomaty telefonoval v období od dubna do listopadu 2016. Kushnerův advokát Jamie Gorelich však tvrdí, že jeho klient si nižádné hovory tohoto druhu nevzpomíná. „Pan Kushner přijal a vedl tisíce hovorů a nevzpomíná si na nic takového," sdělil advokát.

Zdroj: Youtube