Družstvo se snažilo vyprostit se záchranným člunem několik lidí, které povodeň uvěznila v jejich domovech, když je samotné zaskočil další vodní příval. Jednoho z hasičů strhl proud, třem zbývajícím se ale naštěstí podařilo vtáhnout ho do člunu. I toho se ale zmocnila voda a navedla  ho do stromu, do jehož větví se loď zamotala. Hasiči tak zůstali uvězněni a snažili se vysílačkou přivolat pomoc. Přístroj ale navlhl a přestával fungovat.

Pro všechny ostatní členy sboru tím nastal boj s časem i s mimořádným nervovým vypětím. Dispečerovi se nedařilo navázat s osádkou člunu spojení. „Potřebujete helikoptéru? Neslyším vás, potřebujete helikoptéru?“ vysílal do éteru. Konečně se vysílačka ozvala. „Loď uvízla, ale jsme z toho venku. Vyprostila nás armáda.“

Byl to jen jeden z mnoha dramatických okamžiků, jež od víkendu prožívají texaští policisté, členové Národní gardy, hasiči a záchranáři, kteří jen během pondělí zachránili přes 3000 lidí.

PŘEHRADA PŘETÉKÁ

Ničivé záplavy, které v Texasu vyvolal hurikán Harvey, si do včerejška vyžádaly životy nejméně deseti lidí. Další desítky tisíc lidí vyhnala voda z domova. Krizová situace bohužel jen tak neskončí. Město by měly zasáhnout další přívalové deště. Už včera začala z jedné z místních přehrad přetékat voda. Jižně od Houstonu dokonce došlo k protržení protipovodňového valu.

Americký prezident Donald Trump během návštěvy zatopeného Texasu slíbil lidem v zasažených oblastech plnou podporu.