Vyšetřování bývalého pracovníka nemocnice je nyní u konce. Muž je podle serveru zodpovědný za největší sérii vražd po druhé světové válce.

„Díky práci zvláštní komise Kardio v posledních téměř třech letech se podařilo prokázat dalších celkem 84 vražd. Čtyřiaosmdesát vražd, které Niels H. spáchal v nemocnici Delmenhorst a na klinice v Oldenburgu,“ sdělili zástupci komise. Ti se snažili všechny vraždy objasnit téměř tři roky.

Bild uvedl, že policie v posledních letech vyšetřovala více než dvě stovky podezřelých případů. Museli zkontrolovat stovky záznamů pacientů a bylo nutné exhumovat ostatky 99 lidí. U 48 z nich došli k závěru, že je bývalý ošetřovatel zavraždil. „Číslo nemusí být konečné, protože nejsou dokončené všechny toxikologické testy,“ uvedla komise.

Záplavy v Houstonu
Harvey má na svědomí pět mrtvých, situace se horší. Armáda vypouští vodní nádrže

V předběžném závěru v loňském létě vyšetřovatelé předpokládali, že Niels Högel podal smrtící injekci 33 lidem. Netušili, že toto číslo ještě stoupne. „Hrozné činy Nielse H. překonávají představivost,” uvedl zástupce policie.

V roce 2015 poslal soud v Oldenburgu ošetřovatele na doživotí za dvě vraždy, dva pokusy o vraždu a dva případy těžkého ublížení na těle. Ve stejný rok se Niels H. doznal ke zhruba devadesáti činům, při nichž podle něj zemřelo asi 30 pacientů.

Na klinice v Oldenburgu pracoval Niels H. v letech 1999 až 2002, v nemocnici v Delmenhorstu pak v letech 2003 až 2005.

Masiv Reichenspitzgruppe v rakouské části Zillertalských Alp
V rakouských Alpách se zřítila skupinka horolezců, pět zemřelo

U soudu Niels Högel přiznal, že těžce nemocným pacientům injekčně podával lék na srdeční arytmii Gilurytmal, ale také betablokátor Sotalex. Léky následně způsobily srdeční selhání. Muž se poté snažil pacienty oživovat, aby před kolegy vypadal jako hrdina.

Na jeho činy se přišlo až v červnu 2005, kdy ho jedna ze zdravotních sester viděla, jak pacientovi podává lék, který vůbec nemá dostávat. Celý rozsah jeho zločinů však vyšel najevo až o deset let později.

Německá média již dříve upozorňovala také na přístup obou nemocnic a selhání jejich kontrolních orgánů. Vyšetřovatelé nyní tedy zjišťují, jak je možné, že se na zločiny nepřišlo mnohem dříve.

Mlha nad Birling Gap
Anglický Sussex zasáhla tajemná chemická mlha. Lidé se dusili a zvraceli