Rodina žijící v jižním Aucklandu, která si na aukci ve skladišti zakoupila nikým nevyzvednuté kufry, zažila po jejich otevření pořádný šok. Místo starožitností v nich totiž našla lidské ostatky. Policie nyní rozjela vyšetřování vraždy a snaží se zjistit totožnost oběti.

Portál BBC informuje, že podle předpokládaného scénáře se rodina minulý týden ve čtvrtek vydala do skladu, kde v aukci koupila přívěs se zbožím od místní skladovací společnosti. Součástí přívěsu byly také kufry s ostatky. Rodina se podívala, co zakoupila, až po příjezdu domů.

Hrůzný odér

Zpravodajský web Stuff také upozornil na svědectví sousedů. Ti uvedli, že se z domu rodiny linul hrůzný zápach ještě před příjezdem policie. Mezi svědky byl i bývalý pracovník krematoria, který ohavný odér ihned poznal. Jiná sousedka zmínila, že viděla, jak detektivové a forenzní týmy na místě šokovaně stojí. Portál Daily Mail píše, že podle některých svědků byly před domem spatřeny tři různé pohřební vozy.

V pondělí ráno jeden ze členů rodiny sdělil, že policie žádá mlčenlivost aby vyšetřování urychlila.  Kromě toho potvrdil, že jemu a jeho příbuzným byla nabídnuta psychologická pomoc pro oběti trestných činů.

U inkriminovaného domu policie ihned po příjezdu postavila forenzní stan, kde začala kufry zkoumat. Prioritou policie je dle jejich představitelů „potvrdit identifikaci zemřelého a co nejdříve zjistit všechny další okolnosti nálezu a trestného činu vraždy.“ Rodina se podle dalšího policejního vyjádření na šetřeném zločinu nikterak nepodílela.

„Prosíme média i veřejnost o trpělivost, musíme provést celou řadu šetření," uvedl detektiv Faamanuia Vaaelua. Dále pak potvrdil, že v těchto dnech probíhá soudn pitva a že kvůli povaze nálezu bude nějakou dobu trvat, než bude možno podat podrobnější informace. Detektiv rovněž ujistil, že nehrozí žádné další bezprostřední nebezpečí pro veřejnost.

Vražda české prostitutky

Tělo v kufru je předmětem nejznámější neobjasněné vraždy v dějinách československé kriminalistiky. Obětí byla prostitutka žijící na počátku dvacátého století Otýlie Vranská, která byla brutálně zavražděna. Její tělo někdo rozčtvrtil a následně uložil do dvou kufrů, které poslal do Bratislavy a Košic. Ač přišlo policii dohromady přes pět tisíc dopisů se jmény domnělých pachatelů, tak se pachatele nikdy nepodařilo dopadnout. Vražda Otýlie Vranské se rovněž stala předlohou pro jeden z dílů normalizačního seriálu Třicet případů majora Zemana. Je také zmíněna ve slovenském dokumentárním seriálu Najväčšie kriminálne prípady Slovenska.