Rodina žijící v jižním Aucklandu, která si na aukci ve skladišti zakoupila nikým nevyzvednuté kufry, zažila po jejich otevření pořádný šok. Místo starožitností v nich totiž našla lidské ostatky. Policie nyní rozjela vyšetřování vraždy a snaží se zjistit totožnost oběti.

Courtney Tailorová (Vlastním jménem Clenneyová) je modelka a herečka.
Modelce z OnlyFans hrozí doživotí: Po smrti přítele unikají další detaily vztahu

Portál BBC informuje, že podle předpokládaného scénáře se rodina minulý týden ve čtvrtek vydala do skladu, kde v aukci koupila přívěs se zbožím od místní skladovací společnosti. Součástí přívěsu byly také kufry s ostatky. Rodina se podívala, co zakoupila, až po příjezdu domů.

Hrůzný odér

Zpravodajský web Stuff také upozornil na svědectví sousedů. Ti uvedli, že se z domu rodiny linul hrůzný zápach ještě před příjezdem policie. Mezi svědky byl i bývalý pracovník krematoria, který ohavný odér ihned poznal. Jiná sousedka zmínila, že viděla, jak detektivové a forenzní týmy na místě šokovaně stojí. Portál Daily Mail píše, že podle některých svědků byly před domem spatřeny tři různé pohřební vozy.

Americká policie vyřešila po 40 letech brutální případ vraždy Karen Stittové. Ilustrační foto.
Před 40 lety zmizela ze zastávky, našli ji ubodanou. Teď případ vyřešili

V pondělí ráno jeden ze členů rodiny sdělil, že policie žádá mlčenlivost aby vyšetřování urychlila.  Kromě toho potvrdil, že jemu a jeho příbuzným byla nabídnuta psychologická pomoc pro oběti trestných činů.

U inkriminovaného domu policie ihned po příjezdu postavila forenzní stan, kde začala kufry zkoumat. Prioritou policie je dle jejich představitelů „potvrdit identifikaci zemřelého a co nejdříve zjistit všechny další okolnosti nálezu a trestného činu vraždy.“ Rodina se podle dalšího policejního vyjádření na šetřeném zločinu nikterak nepodílela.

„Prosíme média i veřejnost o trpělivost, musíme provést celou řadu šetření," uvedl detektiv Faamanuia Vaaelua. Dále pak potvrdil, že v těchto dnech probíhá soudn pitva a že kvůli povaze nálezu bude nějakou dobu trvat, než bude možno podat podrobnější informace. Detektiv rovněž ujistil, že nehrozí žádné další bezprostřední nebezpečí pro veřejnost.

Vražda české prostitutky

Tělo v kufru je předmětem nejznámější neobjasněné vraždy v dějinách československé kriminalistiky. Obětí byla prostitutka žijící na počátku dvacátého století Otýlie Vranská, která byla brutálně zavražděna. Její tělo někdo rozčtvrtil a následně uložil do dvou kufrů, které poslal do Bratislavy a Košic. Ač přišlo policii dohromady přes pět tisíc dopisů se jmény domnělých pachatelů, tak se pachatele nikdy nepodařilo dopadnout. Vražda Otýlie Vranské se rovněž stala předlohou pro jeden z dílů normalizačního seriálu Třicet případů majora Zemana. Je také zmíněna ve slovenském dokumentárním seriálu Najväčšie kriminálne prípady Slovenska.