Zástupce guvernéra Texasu Grega Abbotta, který je na zahraniční cestě na Tchaj-wanu, vyhlásil předběžný nouzový stav kvůli přírodní katastrofě pro 121 texaských okresů kvůli očekávaným silným nárazům větru a povodním, píše lokální zpravodajský server nbcdfw.com. Některé tamní nízko položené pobřežní komunity se už začaly evakuovat, úřady zakázaly přespávání na plážích a vyzvaly turisty, kteří využívají svátečního týdne kolem Dne nezávislosti, aby odvezli svá auta z parků u pobřeží.

S hurikánem podle meteorologů patrně přijdou dešťové srážky až 25 milimetrů, místy až 38 litrů na metr čtvereční, píše web stanice CNN. Prozatím je v jižním Texasu zataženo, místy prší a odpoledne (pozdě večer SELČ) se objevily bouřky, píše místní web click2houston.com.

Beryl, ačkoliv způsobil značné škody na několika karibských ostrovech a ve Venezuele, oslabil při přechodu přes mexický poloostrov Yucatán, nad teplými vodami Mexického zálivu však opět nabírá na síle. Z Texasu má pokračovat severovýchodním směrem a v polovině tohoto týdne doputovat na americký Středozápad.

Beryl je prvním hurikánem letošní sezony, který nad Atlantským oceánem dosáhl páté, nejsilnější kategorie. Při postupu nad rekordně teplými vodami Atlantiku bouře nabírala intenzitu mimořádně rychle.