Živel by měl pobřeží zasáhnout ve čtvrtek. Florence se zrodil v pondělí ráno dva tisíce kilometrů jihovýchodně od Mysu hrůzy (Cape Fear), začínal na kategorii dvě. Informoval o tom server BBC.

Národní centrum pro hurikány (NHC) uvedlo, že může přijít „extrémně nebezpečná meteorologická událost“. Následovat ji totiž mohou katastrofické deště a záplavy. „Florenc může napáchat ohromné škody a ohrozit životy. Přívalové deště a bouřky zasáhnou pobřeží, které způsobí vysoké záplavy. Vše bude doprovázet ničivý silný vítr,“ varuje NHC.

„Pokud bude bouře nadále pokračovat, bude opravdu ničivá,“ uvedl meteorolog Dan Miller pro místní noviny v Jižní Karolíně. 

Evakuovat se zatím museli lidé na ostrově Outer Banks. Lidé berou zboží v supermarketech doslova útokem. U pokladen se tvoří dlouhé fronty. „Většina lidí si připravuje zásoby pitné vody,“ uvedl vedoucí řetězce Walmart Ryan Deeck pro BBC.

Trump zrušil cestu

Na plážích zatím vlají červené vlajky, které signalizují zákaz vstupu do moře. Majitelé lodí svá plavidla uklízí do bezpečí.  

Vláda Jižní Karolíny uvedla, že se připravuje na možnost neštěstí velkého rozsahu. Svou cestu do Mississippi před americkými volbami do Kongresu zrušil i prezident Donald Trump. 

V Atlantiku řádí další dva hurikány – Isaac a Helene, ty zřejmě ale pobřeží tak ničivě nezasáhnou. 

Naposledy Severní Karolínu zasáhla bouře Hugo v roce 1989, vzala si 49 lidských životů a napáchala škody za sedm miliard dolarů (161 miliard korun).

Tweet: Prázdné regály v obchodech