Floridské úřady uvedly, že mezi oběťmi je 22letá žena, která byla v pátek vymrštěna z motorové čtyřkolky na vodou vymleté silnici v okrese Manatee. Jedenasedmdesátiletý muž podlehl zraněním hlavy, když spadl ze střechy. U mnoha dalších obětí jde o utonulé, včetně 68leté ženy, kterou spláchla vlna do oceánu.

Další tři oběti na životě si Ian vyžádal na Kubě, odkud se bouře tento týden posouvala dále na sever. Dá se očekávat, že počet potvrzených obětí strmě poroste poté, co se záchranné složky dostanou k prohledávání nejhůře zasažených oblastí. Když ve středu hurikán procházel Floridou, byl označen za jednu z nejsilnějších bouří, jaká kdy zasáhla USA.

Následky úderu hurikáni Ian ve městě Sanibel na Floridě, 29. září 2022
Hurikán Ian na Floridě ničil města. Šerif okresu Lee mluví o stovkách obětí

Podle deníku The Wall Street Journal (WSJ) se kubánská vláda obrátila s nezvyklou žádostí o pomoc v nouzi na administrativu amerického prezidenta Joea Bidena poté, co hurikán na celém ostrově s 11 miliony obyvateli přerušil dodávky elektřiny. Kubu zasáhl hurikán v úterý a ničil i domy a úrodu. Kubánci mnohde vyšli do ulic na protest proti vládě kvůli přerušení dodávek proudu. Panují obavy z nedostatku potravin, paliv a léků. Podle informací WSJ kubánské úřady po USA chtějí pomoc pro nemocnice, vodní čerpadla, sanitační další infrastrukturní opatření.

Několik stovek lidí podle agentury AP protestovalo v Havaně a v pátek bylo na ostrově opět přerušeno poskytování internetu, patrně s cílem zabránit šíření informací o demonstracích. „Chceme světlo, chceme světlo," provolávali podle AP demonstranti v havanské čtvrti Cerro.