Podle agentury AP sice byla nařízená evakuace asi 580 tisíc lidí z pobřežních oblastí, na které se Laura hnala, úřady ale mají informace přinejmenším o zhruba 150, kteří výzev neuposlechli. Někteří z nich už totiž začali volat o pomoc. Lidé v oblasti přitom zkušenosti s ničivými živly mají. V roce 2005 region postihl hurikán Rita.

Spojené státy se připravují na úder hurikánu Laura
K břehům USA míří hurikán Laura. Úřady nařídily evakuaci statisícům lidí

Zástupce místní policie Tony Guillory řekl, že doufá, že bude možné lidi v ohrožení evakuovat ještě během dneška. Kvůli troskám na silnicích, zpřetrhanému elektrickému vedení a záplavám by ale jejich záchrana mohla trvat i déle. Okres Cameron by přitom podle předpovědí měla zcela zalít mořská voda, a podle AP tak není vyloučené, že si Laura vyžádá oběti na životech.

Masivní škody 

Laura je jeden z nejsilnějších hurikánů, který letos zasahuje území Spojených států, a očekává se, že napáchá masivní škody. Podle AP je bez proudu nyní 290 tisíc zákazníků především v Louisianě, ale rovněž v Texasu. Hurikán se dnes dopoledne nacházel asi 50 kilometrů od louisianského Lake Charles, které má přes 70 tisíc obyvatel, a 60 kilometrů do texaského Port Arthuru s asi 50 tisíci obyvatel.

Sekvoje během požáru v kalifornském přírodním park Big Basin
Výborná zpráva. Kalifornské sekvoje zřejmě přežily rozsáhlý požár

Lauru doprovází vichr o rychlosti 240 kilometrů v hodině a systém se přesouvá směrem k severu. Očekává se, že v pátek bude postupovat přes Louisianu přes Arkansas a Mississippi a do soboty zasáhne státy na pobřeží Atlantiku. Na ostrově Hispaniola, o který se dělí Haiti a Dominikánská republika, Laura před přesunem nad jižní část USA zabila 23 lidí a způsobila rozsáhlé záplavy.