Ten sice zeslábl ze stupně 5 na stupeň 4, ale větrné poryvy doprovázené přívalovými dešti udeří na pevninu rychlostí 240 kilometrů v hodině. Přestože centrum hurikánu zůstane pravděpodobně nad mořem, obávají se meteorologové, že Felix může být stejně nebezpečný jako hurikán Mitch. Jeho řádění si před devíti lety ve střední Americe vyžádalo životy 10 tisíc lidí.

„Hrozí vážné škody. Na majetku i ztráty na lidských životech. Pokud se lidé na řádění živlu náležitě nepřipraví,“ varoval prezident Hondurasu Manuel Zelaya.
Více než 40 tisíc lidí bylo v Hondurasu evakuováno do krytů, ale dalších 15 tisíc ohrožených obyvatel nestačilo své domovy opustit. Na poslední chvíli tak zaplnili supermarkety, aby se zásobili potravinami a pitnou vodou.
„Nemohli jsme je odvést do bezpečí, protože nemáme žádný benzín,“ vypověděla Carolina Echeverria z města Cabo Gracias a Dios na hranici s Nikaraguou.
„Požádali jsme obyvatele pobřežních oblastí, aby odešli na vyvýšená místa. Většina domů je ze dřeva. Bojíme se, že nevydrží nápor větru a deště,“ uvedl zástupce guvernéra Efrain Burgos.

Do bezpečí ve vnitrozemí byly narychlo přepraveny také tisíce turistů z prázdninových letovisek.

„Jsem z toho velmi nervózní,“ líčil své pocity na letišti v San Pedro Sula Američan Bob Shearer, který se přijel do Hondurasu potápět.