Informoval o tom dnes server USA Today, podle kterého byla hurikánová sezona nejničivější od roku 2008. Nad Atlantským oceánem se letos vytvořilo 17 bouří, což je sedmý nejvyšší počet v dějinách.

Šest z bouří, které vznikly nad Atlantikem, nabralo sílu hurikánu. naprostá většina z nich ale zůstala nad oceánem a pevninu neohrozila. V USA způsobily největší škody hurikán Irene a tropická bouře Lee.

Irene koncem srpna zasáhla americké pobřeží u Severní Karolíny a přehnala se podél břehů až k hranicím s Kanadou. Hurikán způsobil na severovýchodě Spojených států katastrofální záplavy. O život v souvislosti s ním přišlo 45 lidí a škody byly vyčísleny na více než sedm miliard dolarů.
Počátkem září udeřila na pobřeží Louisiany tropická bouře Lee. Nad pevninou sice zeslábla na tlakovou níži, přinesla ale intenzivní srážky, které způsobily záplavy v americkém vnitrozemí. O život kvůli záplavám přišlo 13 lidí, škody dosáhly přinejmenším jedné miliardy dolarů.

Hurikánová sezona oficiálně skončí až 30. listopadu. Listopad je ale obvykle už klidným měsícem. Podle meteorologů navíc nyní vanou nad oceánem silné větry, které pro nejbližší dny znemožňují vytvoření tropické bouře, jež by zasáhla americkou pevninu. Není ale vyloučeno, že nějaká bouře vznikne nad středním Atlantikem; v takovém případě by však podle meteorologů nepředstavovala pro USA nebezpečí.