Trať vyroste ve městě Tchung-žen v provincii Kuej-čou a v počáteční fázi by měla měřit 10 kilometrů. Podle dostupných informací také nebude spojovat žádné významné body v oblasti, alespoň ne v této etapě výstavby. Současně však bude příliš krátká na to, aby se v ní dala efektivně otestovat maximální rychlost, která má u hyperloopu dosahovat až 1000 kilometrů v hodině. Společnost HTT nicméně později potvrdila, že trasa bude ve výsledku určená spíše než pro testování pro komerční provoz.

Součástí uzavřené dohody je i spolupráce HTT s lokálním čínským partnerem. To je běžná praxe. Zahraniční firmy jen velice zřídka podnikají samostatně v Číně bez místního spojení. Samotný Hyperloop TT bude v tomto případě zodpovědný za návrh technologie, poskytování inženýrských znalostí a navrhování „základního vybavení“.

Na straně Tchung-ženu pak bude certifikace trubek, přijetí celé řady předpisů a samozřejmě i samotná stavba dráhy. Financování projektu pak je rozděleno v poměru 50:50 s tím, že polovinu dá samotné město a druhou HTT a/nebo další investoři.

Město Tchung-žen je vzdáleno přibližně 400 kilometrů od Kuej-jangu, metropole provincie Kuej-čou. Podle generálního ředitele HTT Dirka Ahlborna se přitom může pochlubit „unikátní topografií“.

„Bylo tím myšleno, že lokalita bylo vybráno tak, aby pomohla upřesnit různé stavební metody a vyvinout systém, který pracuje v rozmanitých terénech. Nemluvě o tom, že to dává HTT oporu v zemi, která má hluboké kapsy pro výdaje na infrastrukturu,“ vysvětlil Ahlborn.

Čína naproti tomu získá výhodu v tom, že bude schopna vyzkoušet nový dopravní systém v relativním klidu. A pokud bude úspěšná, mohla by tato malá trať vytvořit základ delší sítě, která by zkrátila dobu cesty v rozlehlé zemi.

V samotném Kuej-jangu přitom již 18 let funguje ekonomická a technologická rozvojová zóna, která byla vytvořena, aby do regionu přilákala technologické firmy. O jednoznačném úspěchu této inciativy přitom svědčí, že se jí podařilo přitáhnout tak velká jména jako Foxconn, Microsoft, Huawei, Tencent, Qualcomm nebo Alibaba.