Japonská turistka si prý v neděli prohlížela město Džajpur ve státě Rádžasthán, když jí neznámý muž nabídl, že jí bude dělat průvodce. Večer ji ale odvezl na motocyklu na venkov, kde ji na kraji silnice sexuálně zneužil a ujel. Místní obyvatelé, kteří slyšeli křik postižené, jí pomohli kontaktovat policii. Podle policie lékařské vyšetření potvrdilo, že 20letá Japonka byla znásilněna.

„Japonská turistka se na nás obrátila s tím, že ji včera (v neděli) znásilnil místní muž. Podezřelý jí nabídl, že ji odveze večer do hotelu, ale vzal ji místo toho do opuštěné lokality, kde ji pohlavně zneužil," konstatovala policie.

Osmadvacetiletá Nepálka zmizela již 1. února ve městě Rótak, kde se léčila v nemocnici. Její zohavené tělo bylo nalezeno minulý týden ve středu v poli. Pitva potvrdila mnohočetné znásilnění.

Žena prý do Indie odjela bydlet ke své sestře a za lékařskou péčí. Útočníci prý při brutálním znásilňování použili mimo jiné kameny, bodné zbraně a hole. Podle BBC bylo její tělo objeveno bez srdce a plic. Místní obyvatelé v neděli na protest proti násilí vyšli do ulic se svíčkami a zablokovali jednu z dálnic ve státě Harijána.

Sexuální násilí se dostalo v Indii do centra pozornosti po šokujícím hromadném znásilnění studentky v jedoucím autobusu v metropoli Dillí v prosinci 2012. Mladá žena svým zraněním později podlehla. Zločin vyvolal hněv veřejnosti a přiměl indickou vládu přijmout přísnější zákony pro pachatele znásilnění, včetně trestu smrti.

Případy znásilnění se v Indii nevyhýbají ani cizinkám. Loni bylo zadrženo šest mužů s obviněním z hromadného znásilnění 22leté japonské turistky. Muži údajně Japonku drželi v Kalkatě několik týdnů v zajetí a využívali ji jako sexuální otrokyni.