Prudký vítr, který spolu s přívalovým deštěm v pondělí udeřil na západoindické velkoměsto, způsobil pád billboardu na několik domů a čerpací stanici na východním předměstí Bombaje. Konstrukce měřila podle policie 70 na 50 metrů a uvěznila okolo stovky lidí. Nejméně 47 lidí se záchranárům podařilo během noci z pod billboardu zachránit. Nemocnice už podle místních úřadů propustily 31 zraněných.

Letiště v Bombaji je nové, krásné, čisté a hypermoderní. Základním pracovním nástrojem indických státních úředníků ale zůstává tužka, papír a kulaté razítko
Ztroskotání v Bombaji. Setkání s indickou byrokracií je vyčerpávající

Policie podle médií obvinila firmu vlastnící billboard z několika trestných činů. Podle zdrojů listu Times of India stál obří poutač na místě bez potřebných povolení.

Záběry, které se objevily na sociálních sítích, ukazují, jak se vysoký billboard chvíli chvěje ve větru, než povolí a zřítí se na zem. Problémy byly i na dalších místech města, když se například zřítil parkovací výtah a zranil několik lidí.

Zdroj: Youtube

Bombajské letiště kvůli nárazovému větru dočasně přerušilo lety. Patnáct spojů bylo odkloněno a provoz byl přerušen zhruba na hodinu, uvedla tisková agentura ANI.