Peníze jsou určeny rodině mrtvé jako náhrada za vykonání trestu, jak to umožňuje islámské právo. Do sbírky se zapojili indonéští politici i celebrity.

Satina svou zaměstnavatelku udeřila v září 2007. Žena pak upadla do kómatu a později v nemocnici zemřela. Indonésanka pak z domu utekla s ukradenými penězi, ale policie ji dopadla. U soudu se bránila tím, že s ní zaměstnavatelka špatně zacházela. Udeřila ji prý ve chvíli, kdy ji Saúdská Arabka popadla za vlasy a tloukla jí hlavou o zeď.

V domácnostech v saúdskoarabském království pracují jako pomocnice desítky tisíc Indonésanek a dalších cizinek a mnohé z nich si stěžují na špatné zacházení. Organizace na obranu lidských práv už proti vykořisťování cizinců v domácnostech v Saúdské Arábii několikrát protestovaly.

V Indonésii je známo několik případů, kdy se občanky této země dostaly do problémů kvůli svým zaměstnavatelům. Darsem binti Dawud Tawarová byla v roce 2009 odsouzena k trestu smrti za vraždu Saúdského Araba, který se ji údajně snažil znásilnit. Příznivci, kteří sledovali její proces v Saúdské Arábii, za ni zaplatili pozůstalým mrtvého přes půl milionu dolarů jako odškodné a žena se v roce 2011 vrátila do vlasti. Její krajanka Ruyati binti Sapubiová podobné štěstí neměla a rovněž za vraždu zaměstnavatele byla v červnu 2011 v Saúdské Arábii popravena.