Sledovací služba Flightradar24 na twitteru uvedlo, že let SJ182 klesl krátce po startu během krátkého okamžiku o více než deset tisíc stop, tedy více než tři kilometry. Poslední zaznamenaná výška, ve které se stroj nacházel, byla podle Flightradaru 250 stop (76 metrů).

Mluvčí indonéského ministerstva dopravy Adita Irawati uvedla, že letoun měl odstartovat z Jakarty ve 13:56 tamního času (7:56 CET). Měl však hodinové zpoždění. „Probíhají pátrací a záchranné operace ve spolupráci s Národní komisí pro bezpečnost v dopravě,“ doplnila Irawati. 

Ministr dopravy Budi Karya Sumadi později upřesnil, že do pátrání byly zapojeny vojenské lodě, které prohledávají oblast mezi ostrovy Laki a Lancang.

Místní média informovala, že několik rybářů z ostrovů severně od Jakarty oznámilo, že spatřili na hladině kovové objekty, které by podle agentury AP mohly být částmi letounu.

Dopravní letoun Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX měl nad USA problémy s motorem. Stroj musel nouzově přistát

Indonéské aerolinky v prohlášení uvedly, že letoun měl absolvovat devadesátiminutový let z Jakarty do Pontianaku na ostrově Borneo. Na palubě mělo být 56 pasažérů a šest členů posádky. Společnost však stále sbírá detailní informace a prozatím odmítla vydat jednoznačné stanovisko.