Devětadvacetiletý Shane McInerney cestoval do Spojených států letos 7. ledna. O týden později stanul před soudem v New Yorku, kde byl obviněn "z úmyslného napadení a zastrašování člena palubní posádky".

Ir si podle trestního oznámení několikrát odmítl nasadit roušku, hodil v letadle plechovkou, která zasáhla do hlavy jednoho ze spolucestujících a rovněž si "stáhl kalhoty a spodní prádlo a vystrčil na letušku a další cestující zadek". Podle mluvčího soudu může obviněnému hrozit až 20 let vězení.

Následky ničivé tsunami po výbuchu soky u souostroví Tonga.
Neuvěřitelný příběh. Muž po tsunami bojoval sedmadvacet hodin v moři o život

McInerney směřoval na Floridu, kde získal práci ve fotbalové akademii. Byl propuštěn na kauci v hodnotě 20 tisíc dolarů (430 tisíc Kč) a nyní čeká na zahájení procesu.

Politika nulové tolerance

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) oznámil již loni v lednu, že bude prosazovat politiku nulové tolerance vůči cestujícím, kteří narušují průběh letu, nedodržují pokyny letové posádky nebo se chovají v rozporu s federálními zákony. Reagoval tak na množící se verbální i fyzické útoky cestujících vůči letovému personálu, který je upozorňoval na nošení roušek.

Mobilní telefon, aplikace. Ilustrační foto
Přes noc milionářem. Indonéský student prodal své selfie jako NFT a zbohatnul

Jeden z posledních incidentů se odehrál tento týden ve čtvrtek na palubě letu společnosti American Airlines z Miami do Londýna. Kvůli cestující, která si odmítla nasadit roušku, se letoun vrátil zpět na Floridu.