Informoval o tom dnes jeho právník, kterého citovala agentura AP.

Soud podle advokáta Karíma Šudžajrího oznámil, že Zajdí bude propuštěn 14. září, tři měsíce před vypršením trestu. Soudní úředníci sdělení zatím nepotvrdili.

Zajdí byl v polovině března odsouzen ke třem letům vězení, rozsudek však byl v dubnu zmírněn na jeden rok, protože novinář nebyl nikdy předtím trestně stíhán.

Třicetiletý novinář pracující pro televizní stanici Al-Bagdadíja mrštil boty po Bushovi na tiskové konferenci 14. prosince v Bagdádu, kam se Bush přijel rozloučit před lednovým vypršením svého mandátu. „Tady máš polibek na rozloučenou, ty pse,“ vykřikl tehdy Zajdí, než ho srazili na zem kolegové a ochranka. Bush oběma hozeným botám uhnul, takže nebyl zasažen.

Zajdí, jemuž za útok na zahraniční hlavu státu hrozil podle iráckých zákonů až patnáctiletý trest, trval na své nevině. Svůj čin vysvětlil jako přirozenou reakci na zločiny spáchané na iráckých lidech.

Jeho čin vzbudil v muslimském světě ohromný ohlas, v řadě arabských zemí se demonstrovalo za jeho propuštění a záznam incidentu se na Blízkém východě opakovaně pouštěl.