Při jednom z útoků ozbrojenci vypálili několik minometných střel na vládou kontrolované oblasti ve východním Mosulu, zabili sedm civilistů a dalších 35 jich zranili. Na východě města ve čtvrti Tahrír zase automobil plný výbušnin najel do stanoviště irácké armády. Jeden voják zahynul, další tři utrpěli zranění. Další voják byl zabit ve čtvrti Bákir, když ho zasáhl islamistický ostřelovač.

Podle generála irácké armády museli vojáci ofenzivu přerušit kvůli špatné viditelnosti. Nemohla totiž vzlétnout letadla ani bezpilotní letouny, které jednotkám v postupu pomáhají ze vzduchu. Armáda přestávku využívá k posílení svých současných pozic, zabezpečení kontrolních stanovišť a odstraňování nastražených výbušnin.

Letecká podpora je pro armádní operaci klíčová, stejně tak jsou důležité i průzkumné lety dronů. Dnešní útoky zasáhly civilisty, kteří prchali ze svých domovů do uprchlických táborů nebo se vydali do ulic města ve snaze obstarat si jídlo od humanitárních organizací nebo příslušníků irácké armády. Mezi oběťmi byly i dvě děti.

Irácký prezident Fuád Masúm v rozhovoru s agenturou AP řekl, že samozvaný Islámský stát bude v Mosulu "naprosto zničen". Kdy se tak stane, ale neupřesnil. "Určit nějaký časový harmonogram je obtížné, protože ve válce jsou vždy nějaká překvapení," dodal.

Ofenziva u Mosulu, která začala 17. října, je největší iráckou vojenskou operací od invaze vedené Američany v roce 2003. Podílí se na ní přes 25.000 iráckých vojáků, policistů, členů kurdských sil, sunnitských kmenových bojovníků a příslušníků šíitských milic. Ze vzduchu je podporují letouny koalice v čele se Spojenými státy.