Lídr Hizballáhu ve svém projevu uvedl, že Spojené státy za smrt generála Solejmáního zaplatí. „Sebevražední útočníci, kteří Američany v minulosti donutili odejít, jsou připraveni a jejich počty narůstají,“ prohlásil podle agentury AP Nasralláh.

Při americkém útoku byl zabit velitel íránských elitních jednotek Kuds Kásim Sulejmání.
Vyvolá zabití Solejmáního světovou válku? Zatím ne, předpovídají světové trhy

Druhý nejvyšší muž libanonského hnutí Najm Kásem uvedl, že úder amerických vojáků bude mít za následek „větší zodpovědnost“ v rukou Hizballáhu a zabití Solejmáního označil podle deníku The Times of Israel za „velmi hloupý čin“. Americký prezident Donald Trump podle Kásema pozná, že „se přepočítal“, když útok nařídil.

Hnutí Hizballáh patří mezi nejbližší spojence Íránu v oblasti Blízkého východu a je považován za jednu ze složek aliance ozbrojených skupin s podporou Teheránu. 

Bojovníci po celém světě

„Abychom ukázali, že následujeme kroky generála Solejmáního, pozvedneme jeho prapor na všech bojištích,“ citovala podle deníku The Times of Israel Nasralláha webová stránka Al-Manar, která má být na hnutí Hizballáh napojena. „Zajistit, aby byl tento zločinný atentát náležitě potrestán, bude zodpovědností a úkolem bojovníků po celém světě,“ prohlásil.

Smuteční průvod za íránského generála Kásema Solejmáního v íránském Ahvázu na snímku z 5. ledna 2020
V Íránu začaly tři dny piety za Solejmáního. USA vybraly cíle pro případ odvety

Solejmání byl podle The Times of Israel s Hizballáhem úzce spjatý a podílel se na celé řadě jeho operací. V loňském rozhovoru Solejmání uvedl, že v roce 2006 během druhé libanonské války společně s Nasralláhem uprchl izraelskému pokusu o atentát.

Po dlouhá léta byl Solejmání považován za strůjce většiny íránských nepřátelských aktivit na Blízkém východě včetně raketových útoků na Izrael. Díky tomu se stal jedním z hlavních cílů Izraele a Spojených států.