Americký státník se tak vyjádřil v rozhovoru s novinářem Hughem Hewittem z televize MSNBC. Mimo jiné také řekl, že nezáleží na tom, jaká je mezinárodní jaderná dohoda. Užití nukleárních zbraní prý zkrátka není v íránském zájmu.

Ilustrační foto.
Rusko zaútočilo na syrskou opozici, na povstalce vyslalo stíhačky

„Doufám, že jsou s tím srozuměni. Pokud by svůj jaderný program jakýmkoli způsobem zaktualizovali, pohltí je hněv celého světa,“ uvedl Pompeo. „Je to něco, co by všichni ostatní považovali za absolutně nepřijatelné. Skončili bychom u situace, jež by pro Írán šťastně určitě nedopadla.“

Sám však ihned dodal, že rozhodně nehovoří o jakékoli reakci Spojených států. „Když říkám hněv, nezaměňujte to s vojenskou aktivitou. Myslím tím spíše morální opovržení a hroutící se ekonomiku.

Boje v Iráku
Irák rozmetal shromáždění IS, po náletu stíhaček zemřelo 45 teroristů

O vojenském zásahu nemluvím, vpravdě doufám, že k němu nikdy nebude muset dojít. Nebylo by to v zájmu ani jedné ze stran,“ vysvětloval čtyřiapadesátiletý muž.

Na otázku, co Spojené státy udělají pro prevenci této hrozby, Pompeo odvětil: „Prezident Trump je názoru, že Írán jaderné zbraně ani nebude schopen získat.“

Americký prezident Donald Trump.
Dozvuk schůzky Trumpa a Kima: USA zrušily další cvičení s Jižní Koreou