Sálehí však současně potvrdil prohlášení, že íránští inženýři staví a testují dokonce novější generaci odstředivek. Chce tak zřejmě uklidnit kritiky tvrdých odpůrců dohody o omezení jaderných aktivit Íránu výměnou za zmírnění sankcí. Jednání o detailech dohody mají být obnovena v pondělí.

Jeden z íránských jaderných vyjednavačů dnes uvedl, že nové rozhovory by měly trvat pouze jeden den. Poznamenal ale rovněž, že pokud budou zavedeny nové sankce vůči zemi, schválí parlament návrh na zvýšení obohacování uranu. Oznámení je podle AP zřejmě reakcí na plány amerického Senátu uvalit další sankce na Írán.

Írán uzavřel 24. listopadu s mocnostmi v Ženevě předběžnou dohodu o omezení některých aktivit svého jaderného programu, za což by měly být zmírněny některé sankce proti Teheránu. Nyní je potřeba dohodnout, kdy smlouva vstoupí v platnost a rovněž schválit technické náležitosti omezování jaderných aktivit. Je potřeba také stanovit, jaké důkazy musí Teherán předložit, aby potvrdil své vstřícné kroky.

Západní mocnosti věří, že cílem íránského jaderného programu je postavit atomovou zbraň. Írán však obvinění odmítá a tvrdí, že jeho jaderné aktivity jsou určené pro mírové účely, jako výroba energie a lékařské ošetření.