„Vítězství!“ radoval se na Twitteru italský ministr zemědělství Maurizio Martina. „Další krok k ochraně dědictví italského jídla a vína,“ dodal.

„Petici na podporu zařazení pizzy na seznam světového dědictví podepsaly zhruba dva miliony lidí, kampaň přitom byla vedená už od roku 2014,“ upřesnil ředitel asociace neapolských mistrů pizzy Sergio Miccu.

Správně se podle webu theguardian.com těsto na celosvětově milovanou italskou pochoutku roztáčí ve vzduchu na ruce. Tím se provzdušní a získává tak své typické vlastnosti. Právě to je tradiční umění mistrů pizzařů, takzvaných pizzaiuolů. Recept na těsto má původ v Itálii, zejména v Neapoli.

Typická neapolská pizza je Margherita. Vyrábí se za použití rajčat San Marzano, která rostou na sopečných pláních pod Vesuvem. Další neodmyslitelnou součástí je tradiční měkký čerstvý sýr z buvolího mléka, mozzarella di Bufala Campana.

V této podobě se zrodila v Neapoli už v roce 1889, píše web ČT24. Do města se totiž tehdy přijela podívat italská královna Margherita Savojská, a místní kuchař ji chtěl přivítat pizzou v tradičních italských barvách, červené, bílé a zelené. Na těsto tak vybral rajčata, mozzarellu a lístky bazalky.

Kromě pizzy má Itálie na seznamu Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva UNESCO například tradiční výrobu houslí v Cremoně nebo písně ze Sardinie. Na seznamu památek UNESCO najdeme ale i historické centrum Říma, Florencie a Benátek, baziliku svatého Františka v Assisi nebo sopku Etnu.