Vadala k soudu přišel s kapucí na hlavě a k ničemu se nevyjadřoval. Jednání bylo neveřejné. Informovaly o tom Aktuality.sk.

O jeho osudu rozhodoval soudce Marek Durdík, jehož senát loni osvobodil Vadalovo bratra.

Vadala je v Itálii trestně stíhaný za drogovou trestnou činnost. Mezinárodní zatykač na něj podal soud v Benátkách. Košický soud rozhodoval o jeho možném vydání do Itálie. 

O Vadalovi se zmiňují i média v italské Kalábrii.

V úterý bylo v rámci mezinárodní akce společně s Vadalou zatčeno 17 osob, 11 z nich je ve vazbě, dalších šest je v domácím vězení. Slovenská policie již dříve uskutečnila razie na východě země, kde prohledávala objekty v Michalovcích a v Trebišově spojované s právě s Vadalou. samotného podnikatele zadržela a předvedla k výslechu, později ho ale propustila.

Zavražděný novinář Aktuality.sk Ján Kuciak zistil, že Vadala spolupracoval s italskou mafií, napojení dokazují dokumenty italské justice. Oficiálně podnikal s realitami, v zemědělství a energetice. Jeho firmy čerpají milionyeur ročně evropských dotací. Jeho bratr Sebastian byl dříve obžalovaný soudem v Trebišově z vydírání.

Vadala se netajil podporou Ficovy politické strany Smer. Dříve spolupracoval například s Pavlom Ruskom, bývalým ministrem hospodářství Slovenska, který je dnes obviněný z objednávky vraždy své společnice z televize Markíza Sylvie Volzové.