Dnes ráno se jim podařilo najít dalšího pasažéra, zatím ho ale z vraku nedostali ven, uvedla agentura AP. Televize Sky News předtím uvedla, že ze třetí paluby lodi se ozývaly zvuky, které naznačovaly přítomnost dalších přeživších. Není jasné, zda tyto zvuky souvisely se třetím nalezeným člověkem.

Záchranáři podle Sky News procházejí jednu kajutu po druhé v té části lodi, která zůstala nad vodou, a pátrají po asi 40 pohřešovaných. V noci zachytili zvukový signál od asijského páru, který na lodi trávil svatební cestu. Uvízlého muže a ženu objevili v jedné z kabin v dobrém stavu a vyvedli je na svobodu.
Podle dosavadní bilance nejméně tři lidé zahynuli a asi 40 jich bylo zraněno. Dva mrtví jsou z Francie, třetí z Peru.

Policie už zadržela kapitán lodi Francesco Schettino, který je dle všeho hlavním viníkem nehody. Podle prokuratury navíc kapitán opustil plavidlo ještě před posledními cestujícími.

"Bohužel mohu potvrdit tuto skutečnost," uvedl státní zástupce Francesco Verusio. Kapitán podle něj "opustil loď značnou dobu předtím, než byli pasažéři evakuováni". Úřady kapitána nyní vyšetřují pro podezření z několikanásobného zabití, ze zavinění nehody a z opuštění plavidla.

Plavidlo s 4234 cestujícími bylo v pátek odpoledne na cestě po Středomoří, když najelo na mělčinu u ostrova Giglio, který se nachází nedaleko pobřeží jižního Toskánska. V boku lodi se při nárazu vytvořila sedmdesátimetrová trhlina a plavidlo se převrátilo na bok. Jeho polovina zůstala nad mořskou hladinou.

Zachránění z italské lodi přirovnávají scény k Titaniku