Sama Ivanka uvedla, že neví, jestli se k byznysu ještě někdy vrátí. "Vím ale jistě, že práce, kterou chci dělat, je zde ve Washingtonu. Mé rozhodnutí je férové pro můj tým i obchodní partnery," prohlásila. 

"Chtěla bych tímto poděkovat svému týmu, který inspiroval spoustu žen, včetně mě," dodala 36letá Trumpová.

Některé severoamerické řetězce ale značku Ivanka Trump Marks LLC přestaly v posledních měsících prodávat. Největší kanadský maloobchod Hudson's Bay a americký Nordstrom si stěžovaly, že zboží nejde na odbyt. 

Herec Peter Fonda.
Dejte Trumpova syna do klece s pedofily, napsal Fonda. Melania se bojí

Podle amerických zákonů soukromá firma nemusí zveřejňovat údaje o svém hospodaření. Nicméně podle listu Wall Street Journal, který vychází z prodejů Amazonu, Macy's a Bloomingdales, se prodeje firmy jen v červnu propadly téměř o polovinu. 

Jak uvádí americká stanice NBC News, Trumpová zaměstnávala 18 lidí, její firma sídlila v mrakodrapu Trump Tower v New Yorku. Společnost původně začínala v roce 2007 v oblasti klenotnictví, od roku 2014 se plně věnuje módě. Od té doby, co se otec Ivanky stal americkým prezidentem, se firma neustále potýká s nízkými prodeji. Ještě během jeho prezidentské kampaně se rozjela na sociálních sítích iniciativa nazvaná #GrabYourWallet, která vyzývala k bojkotu této značky.

Většina oblečení se vyrábí v rozvojových zemích jako je Bangladéš, Indonésie nebo Čína. Pracovníci v Číně si vydělávají v průměru 62 dolarů týdně (1500 korun).  

Ivanka Trumpová se synem Theodorem
USA deportují děti uprchlíků. Ivanka Trumpová se synem vyvolala ostré reakce