Po 6:00 SEČ izraelská armáda oznámila, že obnovuje údery na hnutí Hamás v Pásmu Gazy. „Hamás porušil přestávku v (bojových) operacích a navíc střílel na izraelské území,“ uvedla armáda. O něco později podle izraelských médií izraelské obranné síly uvedly, že letectvo zaútočilo na cíle spojené s Hamásem.

Krátce před koncem příměří izraelská média informovala o dvou případech protiraketových poplachů v oblastech u hranic s Pásmem Gazy. Izraelská armáda potvrdila, že zachytila jednu raketu z Pásma Gazy.

Reportér agentury AFP krátce po konci příměří informoval o leteckých a dělostřeleckých úderech na město Gaza. O úderech mluví i palestinská média. Ta referovala o střelbě a explozích na severu Pásma Gazy již před 6:00 SEČ. Deník Haarec o něco později citoval palestinské zdroje, podle nich jsou cíle útoků také na jihu Pásma Gazy.

Kdo jsou rukojmí, které propustili teroristé z Hamásu:

Avihai Brodetz objímá své děti poté, co je propustilo teroristické hnutí Hamás během výměnné operace rukojmích.
Kdo jsou propuštění rukojmí? Hamás vrací děti, kterým zabil rodiče, i důchodce

Americký deník The Wall Street Journal přitom v noci s odkazem na egyptské zdroje uvedl, že se obě strany domluvily na prodloužení příměří o další den. Podle zahraničních agentur jednání o příměří trvala i během noci. Agentura AFP citovala nejmenovaného představitele palestinského hnutí Hamás, který potvrdil ochotu této organizace prodloužit příměří. Podle něj se jednalo o tom, že by klid zbraní trval dalších 24 hodin.

Prodlužované příměří

Příměří mezi Izraelem a hnutím Hamás platilo od pátku 24. listopadu. Původně bylo dojednané na čtyři dny, a pak ho strany za zprostředkování Kataru, USA a Egypta několikrát prodloužily. V rámci dohody bylo podle agentury AP osvobozeno přes 100 rukojmích držených hnutím Hamás. Dalších 125 lidí palestinské hnutí podle izraelských úřadů stále vězní. Izrael propustil ze svých věznic několik stovek Palestinců. Příměří umožnilo také navýšit přepravu potřebné humanitární pomoci do Pásma Gazy.