Seznam unesených lidí z Izraele, u kterých se podařilo věrohodně ověřit a potvrdit, že se nyní nacházejí v Gaze, zveřejnil server britské veřejnoprávní stanice BBC. O jejich osudech pravidelně informuje i deník Times of Israel, který denně aktualizuje soupis jmen.

Za nejjednoznačnější lze označit případy, ve kterých se teroristé ve videích a na fotografiích chlubí svými zajatci. Mezi ně patří 79letá Channah Periová a její 51letý syn Nadav, jejichž snímek obdržela dcera unesené ženy. Spolu s oběma Izraelci na něm byli i ozbrojení muži.

Při útoku na nemocnici v Gaze zemřely stovky lidí. Palestinci viní Izrael
Při útoku na nemocnici v Gaze zemřelo 500 lidí. Hamás a Izrael se viní navzájem

V jiném videu zveřejněném hnutím Hamás se objevila i osmnáctiletá Liri Elbagová, jak sedí ve vojenském nákladním autě spolu s dalšími zajatci i ozbrojenci. Dívka přitom nedávno zahájila vojenský výcvik nedaleko Pásma Gazy. Identitu potvrdil agentuře AP její otec.

Párty hrůzy

Několik lidí bylo uneseno i z hudebního festivalu Supernova, kde teroristé rovněž zastřelili zhruba 260 účastníků akce.

Německá turistka Shani Louková byla nejprve údajně spatřena ve videu, jak leží v armádním vozidle ve spodním prádle. Ačkoliv se spekulovalo o její smrti, rodina dívky dostala informaci, že se momentálně nachází v kritickém stavu s poraněním hlavy v nemocnici v Gaze.

Na jiných záběrech pak lze spatřit 25letou Nou Argamaniovou, jak ji odváží ozbrojenci na motorce, zatímco žena křičí, aby ji nechali žít. Dívku poznal její otec.

Zdroj: Youtube

Mezi unesenými jsou i 21letá Maya Regeová a její 18letý bratr Itay. Dívka ráno v den útoku volala svému otci. „Tati, střílejí na mě, umřu tady,“ křičela do telefonu.

Později rodina spatřila video, ve kterém jsou oba sourozenci spoutaní na zadním sedadle vozidla Hamásu. Únos potvrdila i izraelská armáda.

Masakr na hudebním festivalu v Izraeli:

Zmizely celé rodiny

Teroristé vraždili a unášeli lidi i v kibucu Be'eri. Manželé Gatovi spolu s tříletým synem se pokusili o útěk, ale neúspěšně. Podobný osud potkal i Ohad a Ethana Vahalomyovi. Žena spolu se dvěma dcerami se snažila uniknout útočníkům, kteří napadli jejich dům, ale dle dostupných informací nakonec zajali ji a jednu z dívek.

Izraelský voják na místě festivalu Supernova, kde ozbrojenci Hamásu zabili více než 260 lidí a další unesli.
Lidé byli jako lovná zvěř. Objevily se další detaily masakru festivalu v Izraeli

Ozbrojenci odvlekli z vesnice i další vícečlenné rodiny s dětmi, jejichž věk se pohyboval od tří do patnácti let. Na jednom ze snímků je například mladá žena držící v náručí své dva syny, zatímco ji vedou palestinští muži. S největší pravděpodobností skončili v zajetí i její rodiče.

Zdroj: Youtube

Mezi rukojmími jsou také senioři. Některé podle očitých svědků odvedli muži se samopaly, jiní se objevili ve videích, jako například 85letá Yaffa Adarová, která v záběru sedí v terénním vozidle spolu s bojovníky Hamásu při cestě do Gazy.

V zajetí skončili i rodiče britské umělkyně, která si přála ponechat jejich jména v anonymitě. Ironií osudu je, že její otec v důchodu pomáhal odvážet do nemocnice Palestince, kteří potřebovali lékařské ošetření.