Nufál byl členem vyšší vojenské rady ozbrojeného křídla Hamásu brigády Kasám a zodpovídal za střední část Pásma Gazy.

Ozbrojenci Hamásu 7. října provedli rozsáhlý pozemní a raketový útok na jih Izraele, při kterém přišlo o život zhruba 1400 lidí, zejména civilistů. Dalších více než 200 lidí Hamás odvlekl do Pásma Gazy.

Truchlící lidé v Izraeli po útoku hnutí Hamás. Ilustrační snímek
Unesení důchodci i děti. Na veřejnost se dostávají příběhy lidí zajatých Hamásem

Izrael po útoku zahájil v Pásmu Gazy bombardování, které zdůvodnil potřebou zničit vojenskou infrastrukturu Hamásu, aby se podobné útoky už neopakovaly. O život při bombardování v posledních 11 dnech přišlo podle palestinských úřadů na 2800 Palestinců.

Mrtví předáci Hamásu

V posledních dnech izraelská armáda informovala, že zabila několik předáků Hamásu, včetně velitele vzdušných sil Muráda abú Muráda či Alího Kazího, který vedl jeden z přeshraničních útoků na osady na jihu Izraele.

Íránem podporované libanonské hnutí Hizballáh, které je spřízněné s Hamásem, mezitím uvedlo, že na jihu Libanonu byli zabiti čtyři jeho bojovníci, čímž se počet členů hnutí zabitých od začátku nynější eskalace na hranici s Izraelem zvýšil na devět.

Útok palestinského hnutí Hamás Izrael překvapilo. Svou roli v operaci hrají i podzemní tunely.
Proč byl útok Hamásu překvapivý? Teroristé měli hned několik es v rukávu

Izraelská armáda také uvedla, že „odhalila teroristickou buňku, jejíž členové se snažili přelézt bezpečnostní plot na libanonské hranici a nastražit na místě výbušninu“. V této souvislosti armáda uvedla, že „čtyři teroristy zabila“.