Izrael dosud hlásí osm obětí ostřelování. Některé z nich zemřeli přímo ve svých domech. Izraelská asociace stavebníků hlásí, že ze zhruba tří milionů bytových domů až 1 600 000 nemá kryt. Jejich obyvatelé tak nemají okamžitě po ruce bezpečné místo, kam se schovat v případě útoku.

Na svět tak pronikají fotografie, při nichž lidé v době ostřelování tráví svůj čas na schodištích. Velmi nebezpečné jsou totiž nejen samotné zásahy raket, ale i situace, kdy nedaleký výbuch vyrazí skleněná okna domů. Letící kousky skla dokáží snadno způsobit zranění nebo i zabít.

Podle Izraelské asociace stavebníků se nejvíce nechráněných domů nachází v Jeruzalémě. „Jde o 180 tisíc domů bez krytu. V Tel Avivu je jich 160 tisíc, u města Haifa mluvíme o čísle nad 98 tisíc," uvedl web ynet.com.

Podle listu již v srpnu 2020 dostal stát varování, že více než dva a půl milionu Izraelců nemá ve svých domech standardní ochranu proti raketové hrozbě. „Bezpečnostní kabinet státu připravil plán na období let 2019 až 2030, ve kterém chce problém vyřešit. Stále ale není jasné, jak vyčlení prostředky na takové úpravy," píše ynet.com. Problémové jsou zejména domy vybudované před rokem 1980.

Do pátečního rána zemřelo při současné eskalaci násilí mezi Izraelem a Palestinou osm Izraelců. Na palestinské straně jsou oběti četnější. V Gaze zemřelo podle oficiálních údajů již přes sto lidí. Kromě bojů, které mají na svědomí armády obou zemí, vzrůstají i nepokoje v ulicích. Při etnickém násilí například rozzuřený dav vytáhl z auta řidiče a následně jej zbil do bezvědomí jenom proto, že šlo o Araba.