„Výsledky agrese byly omezen na zásah jednoho skladiště na damašském letišti,“ citovala agentura SANA syrské vojenské zdroje. K útoku došlo ve 23:15 místního času (22:15 SEČ), dodal zdroj.

Syrská státní média zveřejnila záznam, který měl zachycovat odpálení raket protivzdušné obrany. Jsou na něm vidět jasná světla a záblesky na noční obloze. Na jednom z videí jsou slyšet i exploze.

Podle agentury SANA „osm nepřátelských cílů, které se objevily na damašském nebi, explodovalo.“ Agentura také citovala zdroj ze syrského ministerstva dopravy, který uvedl, že provoz letiště bude pokračovat jako obvykle.

Televizní stanice Al-Manar, kterou provozuje Hizballáh, informovala, že útok byl širší než obvykle a zaměřil se na oblast od damašského předměstí Dmeir na východě metropole po Kiswu jižně od Damašku a vesnici Dimas poblíž hranice s Libanonem.

Cílí na Írán a Hizballáh

Útoky v Sýrii bojuje Izrael proti rozpínajícímu se vlivu Íránu a jím podporovaných skupin, včetně libanonského Hizballáhu, kteří ve válce, která vypukla v roce 2011, stojí na straně syrského prezidenta Bašára Asada ve válce.

Vysoký izraelský vojenský představitel v září uvedl, že Izrael v posledních dvou letech podnikl více než 200 úderů proti íránským cílům v Sýrii. Poslední izraelská útok, o kterém informovala syrská státní média, proběhl 25. prosince. Izraelská raketa při něm zranila tři syrské vojáky.