Na svém oficiálním twitterovém účtu izraelská armáda potvrdila, že zasáhla u pozorovacího stanoviště na hranici s Gazou. Útočníci zde u bezpečnostního plotu umístili výbušné zařízení, které cílilo na hlídkující vojáky. Armáda zařízení zlikvidovala.

Masové protesty u bezpečnostního plotu oddělující Pásmo Gazy od Izraele vypukly 30. března. Při nejsilnější vlně protestů, která propukla před dvěma týdny v souvislosti s přesunem americké ambasády do Jeruzaléma zemřelo 61 Palestinců. Celkem bylo zatím od března zabito minimálně 113 Palestinců a tisíce dalších jich bylo zraněno.

Izraelská armáda naopak vyšla z násilných protestů bez jakýchkoli ztrát na své straně. Úřady však oznámily rozsáhlé škody na zemědělské půdě na své straně hranice od zápalných bomb, které přiletěly z Gazy.

Pásmo Gaza kontroluje islámské hnutí Hamás, které se netají svým nepřátelstvím vůči Izraeli. Militantní teroristická skupina Palestinská islámský džihád však funguje do jisté míry nezávisle na Hamásu.

Izraelská armáda v sobotu rovněž oznámila smrt jednoho izraelského vojáka, který byl ve čtvrtek zraněn při operaci na okupovaném Západním břehu Jordánu, když ho do hlavy zasáhl kus kamene hozený Palestinci. Jeho nedělního pohřbu v Jeruzalémě se zúčastnily stovky lidí.