Při útocích na jih Libanonu šlo podle izraelské armády o reakci na protitankovou palbu na izraelské území.

Mezi oběťmi na Západním břehu jsou 14letý chlapec, který byl zasažen kulkou do hlavy v uprchlickém táboře jižně od Betléma, a 16letý mladík, který podlehl střelným zraněním ve městě Tulkarm. Třetím mrtvým je 21letý muž, který zemřel při zásahu izraelských jednotek ve vesnici západně od Ramalláhu.

Izrael ostřeluje Gazu raketami a plánuje pozemní operaci. Obyvatele vyzývá k evakuaci
Zásah nemocnice v Gaze: Co vše se ví, výpovědi svědků, reakce Izraele a Hamásu

Izrael se k těmto případům zatím nevyjádřil. V posledních dnech se ale pravidelně Palestinci v této oblasti dostávají do střetů s izraelskými silami, když protestují proti izraelským útokům na Pásmo Gazy, při nichž dosud zemřelo kolem 3785 lidí. Izrael masivními nálety reaguje na překvapivý a krvavý útok palestinského radikálního hnutí Hamás ze 7. října, který si vyžádal na 1400 životů, převážně izraelských civilistů.

K ukončení zabíjení vyzvala egyptská fotbalová hvězda Muhamad Salah. Zřejmě nejznámější arabský fotbalista ve videu zveřejněném na X světové politiky vyzval, aby se „spojili a zabránili dalšímu zabíjení všech nevinných duší“.

Izrael zveřejnil záběry, které dokazují, že jeho dron nemocnici v Gaze nezasáhl
Zásah nemocnice v Gaze: Izraelský dron na budovu nezaútočil, ukazují záběry

Apeloval také na okamžitou humanitární pomoc pro 2,3 milionu Palestinců v Pásmu Gazy. „Eskalace posledních týdnů je neúnosná. Všechny životy jsou posvátné a musí být chráněny,“ prohlásil.