Záchranářům se podařilo z paluby čtyřicetimetrové lodi evakuovat jedenáct pasažérů, jeden z nich skončil na ošetření v nemocnici v Antibes. Mezi zachráněnými byla i Diana Bracco, dědička stejnojmenného italského farmaceutického gigantu.

Dým z hořící lodi byl natolik hustý, že ohrožoval přílety a odlety šest kilometrů vzdáleného mezinárodního letiště v Nice. Příčina vzplanutí na palubě luxusní jachty není dosud známá, i proto, že plavidlo šlo přes zásah 66 záchranářů a hasičů ke dnu a nyní spočívá nedaleko pobřeží v hloubce kolem 700 metrů.

Diana Bracco (76) se narodila v italském Milánu a je prezidentkou a výkonnou ředitelkou Bracco Group, jedné z největších farmaceutických firem (založena v roce 1927). Obrat firmy je okolo 1,3 miliard eur a zaměstnává asi 3300 lidí.  V roce 2015 byla generální komisařkou světové výstavy Expo v Miláně a současně komisařkou italského pavilónu na Expo.

V roce 2015 bylo proti ní zahájeno stíhání pro daňový únik za více než jeden milion eur. Původní trest odnětí svobody na dva roky byl nakonec změněn na podmínečný zákaz, který zahrnuje například zákaz výkonu veřejných funkcí. Diana Bracco se vedle řízení koncernu věnuje v rámci nadace i charitativní činnosti.