Reportér Thomas Bulling, jenž psal o zločinnosti pro londýnskou agenturu Central News, v roce 1888 napsal Scotland Yardu dopis, ve kterém se vydával za Jacka Rozparovače. "Fakta u tohoto případu se postupem let zcela překroutily," tvrdí Marriott ve článku, který se objevil na britském serveru Express.
Někdejší kriminální vyšetřovatel v anglickém hrabství Bedfordshire nedaleko Londýna prý strávil posledních 11 let zkoumáním dokumentů, které k tomuto případu našel ve Scotland Yardu i jinde. Použil přitom moderní policejní technologie, což mu prý umožnilo zjistit nové skutečnosti. Sepsal o tom knihu a uskutečňuje přednáškové turné s názvem Jack Rozparovač: vyšetřování 21. století.
Marriott odhalil 17 vražd, které by se daly připsat tajemnému Jackovi v letech 1836 až 1894, kdy údajně velkým nožem brutálně usmrtil nejméně pět žen ve východolondýnské čtvrti Whitechapel. Věří, že mnohé vraždy provedl německý námořník Carl Feigenbaum, který pracoval na lodích kotvících pravidelně v přístavu nedaleko Whitechapelu. Byl popraven v roce 1896 v New Yorku, když byl předtím přistižen u jedné své oběti.
Série brutálních vražd, které tehdejší policie připisovala na základě dopisu Jacku Rozparovači, vyděsila viktoriánskou Anglii. Za možné pachatele byla postupně označena řada lidí, mezi nimi i lékař královny Viktorie. Policie však skutečného vraha nikdy nevypátrala a jeho příběh, stejně jako hledání jeho identity, patří dodnes k nesmrtelným mýtům britské metropole.