Meteorologové předpovídají déšť až do pátku. Teprve v sobotu a v neděli by se mělo nebe znovu vyjasnit. Teplota by měla dnes klesnout na pouhých dvacet čtyři stupňů Celsia, v dalších dnech bude opět mírně stoupat až k devětadvaceti stupňům. Vát by měl až do pátku vítr z jihu nebo jihozápadu.

Podobná situace bude v tomto týdnu téměř nad celým jadranským pobřežím. Ještě chladněji než v oblastech Dalmácie však bude na Istrii. Například v Rijece by měl mít dnes a zítra vzduch teplotu pouze dvacet dva stupňů Celsia. V Pule by mělo být dnes dvacet čtyři stupňů, zítra dokonce jen dvacet tři. V dalších dnech by ale měly i tady teploty znovu mírně stoupat.

Stejné počasí je očekáváno i v Poreči. Také nad Istrií bude ale až do pátku obloha zatažená, je očekáván silný déšť a místy také bouřky. Od soboty by se mělo začít vyjasňovat. Společně s vyjasněním oblohy však meteorologové o víkendu očekávají prudký vítr vanoucí ze severovýchodu, takzvanou bóru. Vítr, který fouká z pevniny na moře může zanést čluny a lehátka daleko od břehů a lidé se pak nedokáží vrátit zpět na pevninu. Za letošní léto se takto ztratilo již několik turistů. Většinu z nich však naštěstí našli záchranáři druhý den na okolních ostrovech.