Zatopeno bylo více než 150 obytných domů a hospodářských objektů. Hustý déšť značně poškodil i biočističku odpadních vod, jejíž cena se pohybuje kolem šesti milionů kun. Zaplavena je i řada silnic.
 
Na místo dorazili hasiči, kteří spolu s dobrovolníky pomáhají odčerpávat vodu a odstraňovat následky záplav. Podle posledních zpráv zatím nejsou hlášeni zranění ani oběti na životech.
 
Vláda vyhlásila v oblasti stav přírodní katastrofy a v co nejkratší době projedná způsob pomoci poškozeným obyvatelům při sanaci následků záplav.
Deštivé počasí by měla alespoň v nejbližších dnech na velké části chorvatského území vystřídat polojasná až jasná obloha. Slunečno bude nejvíce nad pobřežím v Dalmácii. V Zadaru, Šibeniku nebo Splitu předpovídají meteorologové pro dnešek a zítřek teploty vzduchu kolem třiadvaceti stupňů Celsia. Přibližně o tři stupně nižší teploty budou v Makarské nebo Dubrovníku. Ve všech těchto oblastech však lze očekávat jasnou nebo polojasnou oblohu až do pondělí a o víkendu by měly teploty vzduchu ještě mírně stoupat.
 
Již v úterý je ale v Dalmácii znovu očekávána zatažená obloha s dešťem. Více oblačnosti a deště má být v nadcházejících dnech na Istrii. V Rijece, Pule nebo Poreči by mělo být jasno dnes a zítra, v sobotu se zatáhne a očekávány jsou dešťové přeháňky. V pondělí a úterý potom déšť v těchto místech ještě zesílí. Teploty se zde budou pohybovat nejvýše kolem třiadvaceti stupňů.