Pro dopravu se nová téměř kilometr dlouhá konstrukce z betonu a oceli otevře 5. srpna. Mostní silnice překlenuje ve výšce kolem 45 metrů řeku Polceveru a část přístavního města. Od zhroucení staré čtyřproudové silnice byla část důležité dálnice A10 uzavřena.

Při zřícení starého mostu se zřítilo i několik osobních a nákladních automobilů a 43 lidí zahynulo. Mnoho místních obyvatel muselo opustit byty v blízkosti mostu.

Nové stavební dílo, které navrhl světoznámý architekt a janovský rodák Renzo Piano, nese jméno svatého Jiří (San Giorgio), patrona Janova. Stavební práce naplno pokračovaly i během nejhorší fáze koronavirové pandemie, která si v Itálii vyžádala více než 35 tisíc životů.

K dnešnímu slavnostnímu otevření mostu bylo podle médií pozváno na 500 hostů, mezi nimi politici či církevní hodnostáři. Mnoho příbuzných obětí ale předem ohlásilo, že se slavnosti nezúčastní. Kritizují údajné upozadění vzpomínky na mrtvé.

Nová konstrukce stojí na stejném místě jako Morandiho most, který byl nakonec zbourán. Původní stavba z 60. let minulého století byla významnou dopravní tepnou a spojnicí mezi Itálií a Francií. Její kolaps struktury byl nejsmrtelnější z řady podobných incidentů v Itálii a upozornil na špatný stav italské stárnoucí dopravní infrastruktury.