Třicetiletá novinářka Kim Wallová se vydala za šestačtyřicetiletým samoukem Madsenem na ponorku Nautilus letos v srpnu, protože o něm chtěla psát. Madsen ji pozval k demonstrační plavbě. Z té se však novinářka už nevrátila. Poté, co bylo zahájeno patrání, několik svědků uvedlo, že ponorku i s oběma lidmi na palubě viděli ještě 10. srpna večer.

Ilustrační foto.
Britská jaderná ponorka se u Gibraltaru srazila s obchodní lodí

Den nato kolem poledne, když už po Wallové pátrala na podnět jejího přítele policie, našel ponorku záchranný tým v zálivu Køge, asi padesát kilometrů jižně od dánského hlavního města Kodaně. Záchranný tým ale vyzvedl z paluby už pouze Madsena, načež se ponorka potopila.

Madsen nejdřív tvrdil, že Wallovou vysadil už předešlý večer na břehu v Kodani na špičce ostrova Sjælland a sám že se pak vydal i se svým vynálezem jinam. Nehodu a potopení ponorky prý způsobil problém s vyrovnávací nádrží.

Princ Henrik a královna Margrethe se svými syny
Uražený dánský princ odmítá po smrti spočinout vedle své ženy

Nyní Madsen podle policie přiznal, že ke smrti Wallové došlo při nehodě na palubě a že ji následně pohřbil do moře v blíže nedefinovaném místě nacházejícím se v zálivu Koge. Policie ho stíhá pro zabití v důsledku nedbalosti.

Osmnáctimetrová ponorka Nautilus, kterou Madsen postavil v roce 2008, byla považována za největší soukromou ponorku na světě.