Podle amerických vyšetřovatelů Nikulin napadl sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Je například obviněn z toho, že ze sítě LinkedIn ukradl data z více než 167 milionů účtů. U kalifornského federálního soudu je Nikulin obžalován z počítačového útoku, krádeže a spiknutí, za což mu hrozí až 30 let vězení.

Soudní proces v nizozemském Haagu kvůli sestřelení dopravního letadla společnosti Malaysia Airlines v létě 2014 nad východem Ukrajiny. Z vraždy všech 298 cestujících a členů posádky letu MH17 jsou obviněni tři Rusové a jeden Ukrajinec
Sestřelení letu MH17: V Haagu začal soud se čtveřicí podezřelých

Obžaloba se bude snažit prokázat, že souzený získal hesla uživatelů sítí s úmyslem ukradené informace buď prodat, nebo je využít k neoprávněnému přístupu k dalším počítačům a účtům. Americká média spekulovala, že Nikulin mohl být napojený na petrohradskou Agenturu pro výzkum internetu. Ta je považována za prodlouženou ruku ruské vlády a je spojována s politickou reklamou zadávanou z Ruska před prezidentskými volbami, které se ve Spojených státech konaly na podzim 2016.

Arkadij Buch ruským agenturám dnes potvrdil, že obhajoba a obžaloba v pondělí vybraly porotu, jež by měla po několikatýdenním řízení rozhodnout o vině či nevině Nikulina. Nicméně podle advokáta vzhledem k preventivním opatřením kvůli obavám z infekce koronavirem nyní lze stěží říct, zda proces skončí během března, jak je plánováno.

Velmi přísná kontrola 

"Porota byla vybrána. Není špatná… Soudce je přísný. Přímo v sále je specialista na infekční onemocnění. Kvůli koronaviru je prováděna velmi přísná kontrola. Několik lidí bylo ze sálu vykázáno, protože popotahovali, posmrkávali," citovala agentura RIA Novosti vyjádření Nikulinova advokáta.

Americký prezident Donald Trump
Poplach v Bílém domě? Koronaviru byli vystaveni i kongresmani blízcí Trumpovi

"Soudce se velmi vážně soustředil na koronavirus, aby všechno bylo na povrchu čisté, aby nikdo nedej bože kýchnul nebo kašlal - takoví museli ven ze sálu," řekl Buch.

Podle obhájce obžaloba navrhla Nikulinovi, aby přiznal vinu, přičemž "návrhy ohledně možného trestu byly velmi dobré", napsala RIA Novosti. "Jestliže však můj klient říká, že je nevinen, nemohu ho nutit, aby řekl, že je vinen," poznamenal k tomu advokát.