Ruský úřad pro vyšetřování leteckých nehod uvedl, že podrobil deset těl nalezených na místě pádu letounu testům DNA. „Podle výsledků byla stanovena totožnost mrtvých. Souhlasí se seznamem pasažérů,“ informoval.

Podle předchozích informací byli na seznamu i Prigožinova pravá ruka Dmitrij Utkin a šéf logistiky Wagnerovy skupiny Valerij Čekalov.

Vladimir Putin a Dmitrij Peskov
Že stál za úmrtím Prigožina Kreml? Absolutní lži, prohlásil Putinův mluvčí

Letadlo se ve středu zřítilo v Tverské oblasti, příčina neštěstí není dosud známá. K příčině se v nedělním prohlášení nevyjádřili ani vyšetřovatelé, píše agentura AP. Na internetu se ale kvůli Prigožinovým sporům s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nejvíce spekuluje o tom, že letoun byl sestřelen nebo že na jeho palubě explodovala bomba.

Pád letadla s Jevgenijem Prigožinem: 

Mluvčí ruského prezidenta v pátek jako „absolutní lež“ odmítl podezření Západu, že Prigožin byl zabit na příkaz z Kremlu.

Putin kondoloval rodině 

Putin ve čtvrtek vyjádřil soustrast příbuzným cestujících, kteří byli na palubě letounu. Prigožina označil za talentovaného podnikatele se složitým osudem, který udělal i vážné chyby. Před dvěma měsíci, kdy Prigožin vedl neúspěšnou vzpouru a jeho žoldnéři táhli na Moskvu, o něm šéf Kremlu mluvil jako o zrádci.