„Pochod spravedlnosti usiloval o boj se zrádci a o mobilizaci naší společnosti. Myslím, že se nám mnohé z toho povedlo. Věřím, že v nejbližší době uvidíte naše další vítězství na frontě,“ uvedl Jevgenij Prigožin. Jaká vítězství má na mysli, ale neupřesnil.

Prigožin v pátek 23. června večer ohlásil protest proti ruskému armádnímu vedení, načež jeho muži podnikli tažení z Ukrajiny přes ruský Rostov na Donu směrem na Moskvu. Po několika hodinách Prigožin svůj protest odvolal. Na základě dohody, kterou pomohl zprostředkovat běloruský prezident Alexandr Lukašenko, se pak uchýlil do Běloruska.

Nejasný osud wagnerovců

Osud jeho Wagnerovy soukromé vojenské společnosti zůstává nejasný, hovoří se ale o tom, že někteří jeho muži se taktéž přesunou do Běloruska.

close Příslušníci Wagnerovy skupiny. Ilustrační snímek info Zdroj: ČTK zoom_in Příslušníci Wagnerovy skupiny. Ilustrační snímek

Oficiální potvrzení týkající se přesunu wagnerovců do Běloruska nejsou. Například ruský prezident Vladimir Putin ale uvedl, že žoldnéři nebudou za účast v odporu proti armádě z předminulého víkendu trestně stíháni a že mohou následovat svého lídra do Běloruska.