Vyšetřovatelé se podle CNN v případu prvního nálezu domnívají, že šlo pravděpodobně o oběť vraždy, která zemřela na následky střelného zranění. Detektivové si na základě oblečení a obuvi nalezené v barelu myslí, že vražda se odehrála někdy v polovině 70. až počátkem 80. let minulého století.

Policisté nyní zjišťují totožnost oběti. „Sud byl tehdy pravděpodobně shozen stovky metrů od břehu,“ řekl poručík oddělení vražd lasvegaské městské policie Ray Spencer. „Pravděpodobně s dalším poklesem hladiny najdeme ještě více těl,“ uvedl už dřív Spencer. Jezero se totiž za posledních patnáct let dramaticky vysušilo.

Druhá nalezená kostra

Netrvalo to ani týden a na jeho slova skutečně došlo. Strážci Správy národního parku reagovali na telefonát, který oznamoval nález ostatků v zátoce Callville Bay. Úřad k případu ale neuvedl žádné další informace. S určením příčiny smrti pomáhá soudní lékař okresu Clark. Jak informovala CNN, Lasvegaská policie sdělila, že neexistují žádné bezprostřední důkazy o cizím zavinění, a tak případ nevyšetřuje.

Vrah Anthony Sowell u soudu.
Clevelandský škrtič si budoval dům hrůzy. Bývalý mariňák měl po domě mrtvoly žen

Lidské kosti našly dvě sestry, které se plavily na paddleboardu. „Nejdřív jsem si myslela, že je to ovce. Pak jsme začaly trochu hrabat, a když jsme objevily čelist, uvědomily jsme si, že to byl člověk," řekla Lindsey Melvinová televizi CBS.

„Myslím, že mnoho z těchto osob bude pravděpodobně obětí utonutí,“ řekl Geoff Schumacher, viceprezident Muzea organizovaného zločinu, s odkazem na vodáky a plavce, kteří nebyli nikdy nalezeni. „Ale nacpané tělo v sudu má podpis mafiánské vraždy," dodal pro CBS.

Připomněl přitom smrt Johna „Hezounka Johnnyho“ Roselliho, mafiána z Las Vegas z poloviny 50. let, který zmizel v roce 1976 několik dní předtím, než bylo jeho tělo nalezeno v ocelovém sudu plovoucím u pobřeží Miami.

Potápěčská trofej

Bývalý policista David Kohlmeier, který má nyní vlastní podcast i televizní pořad v Las Vegas, nabídl odměnu pět tisíc dolarů kvalifikovaným potápěčům, kteří by v jezeře našli další sudy. Na výzvu se mu ozvali lidé z několika koutů Spojených států, jako například ze San Diega a Floridy.

Poušť v Arizoně. Ilustrační foto.
Little Miss Nobody zavraždili před 62 lety. Teď se svět dozvěděl jméno dívky

Pátrání jim ale překazila Správa národního parku. Ta připomněla, že to není dovoleno. V hlubinách jezera se podle ní nacházejí stovky barelů, dokonce některé z nich pocházejí z doby výstavby Hooverovy přehrady ve 30. letech 20. století.

Extrémní úbytek důležité vody

Přibližně 25 milionů lidí v Arizoně, Nevadě, Kalifornii a Novém Mexiku je závislých na vodě z přehradní nádrže Mead, která v důsledku obřího sucha způsobeného změnou klimatu dochází alarmujícím tempem.

V pondělí byla hladina jezera zhruba 321 metrů nad mořem, to je asi 49 metrů pod úrovní z roku 2000, kdy bylo naposledy považováno za plné. Je to nejnižší zaznamenaná hladina nádrže od jejího napuštění ve 30. letech minulého století.