Epicentrum zemětřesení se nacházelo v moři asi 100 kilometrů od pobřeží jihomexického státu Chiapas, kde zabilo nejméně dva lidi. Ohnisko bylo asi v pětatřicetikilometrové hloubce. Mexické úřady tak varovaly před možnou tsunami, která už podle agentury Reuters dorazila na pobřeží. Největší vlna dosahovala podle Pacific Tsunami Warning Center 0,7 metru.

Mexiko odmítá zaplatit za zeď na hranici obou zemí. Ilustrační foto.
Mexiko odmítá Trumpovu zeď. Je to nepřátelský akt, tvrdí

Podle agentury Reuters se při zemětřesení třásly i budovy v mexickém hlavním městě Mexico City, vzdáleném od epicentra zhruba 900 kilometrů severozápadně. Došlo i k výpadkům elektřiny.

"Lidé v hlavním městě vybíhali do ulic v pyžamu. Sirény varující před zemětřesením se rozezněly těsně před půlnocí," řekl agentuře Reuters jeden z očitých svědů. O několik minut později se nad městem objevily vrtulníky, které se zřejmě snažily zjistit, k jakým škodám na budovách při zemětřesení došlo.

V jedné ze čtvrtí ve středu města zůstaly po otřesech desítky lidí, někteří byli zabaleni do dek kvůli chladnému nočnímu vzduchu. Děti plakaly.

"Cítila jsem se hrozně, myslela jsem si, že se zřítí dům," popsala agentuře Reuters své pocity jedna z obyvatelek Mexico City, pětatřicetiletá Liliana Villová, která vyběhla do ulice ze svého bytu jen v pyžamu.

Zemětřesení o síle osmi stupňů je hodnoceno jako velmi silné, které může napáchat vážné škody i ve vzdálenosti několika stovek kilometrů. 

Před polednem místního času bylo hlášeno 60 mrtvých a stovky zraněných.

Zemětřesení na italském ostrově Ischia
Italský ostrov Ischia zasáhlo zemětřesení. Zabilo dvě ženy

Mexiko se nachází v tektonicky neklidné oblasti s poměrně častými otřesy, jen málokdy však dosahují osmi stupňů. Zemětřesení o intenzitě 8,1 stupně zasáhlo zemi naposledy v roce 1985, kdy si jen v hlavním městě vyžádalo přes šest tisíc obětí.