Nahrávka ze září loňského roku zachycuje uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře, odsouzeného v JAR za těžké zločiny k 35 letům odnětí svobody, v rozhovoru s jihoafrickým mafiánem Nafizem Modackem.

Soud v Johannesburgu shledal na konci srpna Krejčíře vinným z pokusu o vraždu, z únosu a z pokusu o přechovávání narkotik. Výši trestu by si měl obžalovaný podle dosavadních informací vyslechnout 12. října.
Krejčíř by chtěl studovat práva. Soud v JAR mu zmírnil podmínky trestu

Krejčíř zde údajně Modacka instruuje ohledně „vyzvednutí dluhu“ od manželky zemřelého majitele sítě striptýzových klubů v Johannesburgu Lollyho Jacksona. Má jít o částku 12 milionů jihoafrických randů (v přepočtu více než 20 milionů korun). Tu by si pak oba rozdělili rovným dílem.

V úterý o nahrávce vypovídal před soudem v Kapském Městě detektiv Charl Kinnear, který tak učinil v rámci procesu s Modackem a dalšími čtyřmi osobami. Proces , jenž s Krejčířem bezprostředně nesouvisí, by mohl vnést světlo do Jacksonovy záhadné smrti v květnu 2010.

Radovan Krejčíř.
Jihoafrická policie: Krejčíř je podezřelý z únosu a přípravy vraždy

Z vraždy provozovatele nočních klubů Lollyho Jacksona byl tehdy obviněn Kypřan Jorgos Luka, který však o pět let později u soudu vypovídal, že Jacksona zastřelil Krejčíř. Byla to prý pomsta za podvod, který stál jednoho z nejhledanějších Čechů 740 tisíc randů (téměř dva miliony korun).

Krejčíř, který si v současnosti odpykává v JAR pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos, jakoukoli vinu na zavraždění Jacksona popírá. Luka nebyl odsouzen a v roce 2015 zemřel na rakovinu plic.